press

Svet vína v obrazoch

O Wine Expert si prečítate aj v magazínoch a novinách.
O našich zážitkoch, spriatelených vinárstvach a lahodných vínach..

Magická cesta k víťazstvu

***

BREAK | jún 2018

 

Všetko naokolo je umocnené silnou vôňou mora a soli. Vzduch je priezračne čistý a svieži a všetky tieto vône sú zintenzívnené lahodným vínom. Aj také môže byť spojenie jachtingu a slovenskej distribučnej spoločnosti Wine Expert s vínom. Tá vyslala prezentovať svoj firemný tím na regatu Slovak Sailing Week 2018, preteky plachetníc, ktorej sa zúčastnilo 10 posádok.

Wine Expert tím posilnili aj členovia vinárstiev Frtus Winery a VVD – Dvory nad Žitavou. Na čele so svojím kapitánom Branislavom Zubalom sa vydali na prvú rozjazdu z chorvátskeho prístavu Marina Kaštela a adrenalín začal vzrušujúco stúpať. Skúsený kapitán však vedel, že ak chcú uspieť, musia sa zbaviť všetkých ťažkých a nadbytočných vecí. A tak inventár lode, reťaze a všetky ťažšie predmety vrátane kotvy išli nemilosrdne cez palubu. Pri odľahčovaní jachty posledné rozhodovanie padlo pri kartónoch slovenského kvalitného vína, ktoré posádka poctivo nalodila pred plavbou na loď. Verdikt bol jasný. Posádka by radšej skočila cez palubu, akoby sa mala vzdať svojho vína. Adrenalín z pretekov sa stupňoval.

S akým citom pristupujú títo milovníci vína k vínu, s takým sa správali aj k svojej lodi Venus I. Úspechy sa dostavili hneď v prvý deň a posádka sa tešila z dvoch víťazných rozjázd. Obzvlášť pozoruhodný výkon posádka dosiahla počas tretieho dňa súťaže, keď sa im podarilo zvíťaziť aj nad jachtami z kategórie so spinnakermi, pomocnými plachtami pri jazde po vetre. Prispela tomu i strategická trasa regaty cez Splitskú úžinu medzi ostrovmi Brač a Šolta na ostrov Hvar a späť do prístavu, ktorá trvala štyri dni. Posádka počas oddychu vypila aj poslednú záťaž, ktorá by mohla plachetnicu spomaliť, lahodné a svieže vína – poklady distribučnej firmy Wine Expert. Ich rýchlosť bola zrazu nepremožiteľná, kapitánovo koordinovanie posádky magické, a tak sa úspech spoločnými silami dostavil v podobe celkového víťazstva.

Jednoducho víno a bublinky k plachetniciam patria. Plavba, unikátna scenéria a všetky vône a chute sa vám vryjú do pamäti. Hudba mora a vĺn vás vtiahne do iného sveta, ktorý budete vnímať všetkými zmyslami, pretože každý z nich môže odkryť nový aspekt tohto „exotického“ sveta. Víno inšpiruje, povznáša a ponúka nové pohľady. Rozhovory s priateľmi sú pri ňom srdečnejšieveselšie, čo na každej palube utužuje tím.

Víťazný tím spoločnosti Wine Expert oslávil úspech sabrážou sektu a tešil sa z dobre vychladeného ružového vína. Jednoznačným víťazstvom však nebola len výhra regaty, ale aj to, že ako jediný spomedzi súťažiacich viezli cenné poklady, ktoré sa v konečnom dôsledku stali kľúčovými na ceste k víťazstvu.

***

KONTAKTUJTE NÁS

Najviac ľúbivé vínka

Rizling rýnsky

2,61  2,22  s DPH

Pivnica Tibava

SLOVENSKO

Suché elegantné víno žltozelenej farby Plnšie extraktívnejšie víno jemnej vône pripomínajúcej vôňu...

 

Circum Frankovka modrá rosé

6,47  5,50  s DPH

Víno Nichta, 2018

SLOVENSKO

Svieža vôňa jahôd a malín v kombinácii s jemnými kyselinkami a sladkou dochuťou. Víno s krásnou ružovou farbou...

 

NOIR Devín

3,90  3,32  s DPH

Château Topoľčianky, 2018

SLOVENSKO

Jasná žltá farba s iskrivo zlatistým lemom. Vôňou pripomína zakvitnutú lúku a agátový med. Chuť je plná, jemne korenistá...

 

Cabernet Sauvignon rosé

8,53  7,25  s DPH

Miroslav Dudo, 2017

SLOVENSKO

Rosé víno dnes lieta svetom, ružovie sa šípkovým kvetom. Na jazyku...

 

WineExpertletter

Prihláste sa do nášho newslettera a buďte v obraze!

WineExpertkontakt

+421 917 779 888
obchod@wineexpert.sk
Bratislavská 49/B, 841 06, Bratislava

Facebook - WineexpertInstagram - WineexpertYoutube - Wineexpert