press

Svet vína v obrazoch

O Wine Expert si prečítate aj v magazínoch a novinách.
O našich zážitkoch, spriatelených vinárstvach a lahodných vínach..

Reichsrat Von Buhl Sekt Rosé Prestige Brut BIO sekt
Reichsrat Von Buhl BIO víno SUEZ Riesling
Reichsrat Von Buhl Sekt Rosé Brut

Na kráľovský dvor

***

BREAK | marec 2018

 

Vinárstvo Reichsrat von Buhl patrí už 150 rokov medzi najprestížnejších výrobcov bielej kráľovskej odrody – rýnskemu rizlingu. Nachádza sa v malebnej nemeckej obci Deidesheim v samom srdci vinárskej oblasti Pfalz. Už po svojom založení v roku 1849 si vinárstvo vyslúžilo veľké ohlasy siahajúce za hranice krajiny vďaka oceneniam na svetových výstavách v Bruseli a v Paríži. Predovšetkým v ostatných desiatich rokoch došlo k veľkým investíciám do pivničnej techniky s cieľom vyrábať čo najkvalitnejšie suché i sladké vína a sekty. Významnú rolu hlavného technológa prijal v roku 2013 Mathieu Kauffmann, ktorý tento post zastával dvanásť rokov aj v slávnom Champagne Bollinger. Pochádza z Alsaska, takže k Nemecku a rizlingov má naozaj blízko.

Zberači sa vracajú

Vinárstvo vlastní najznámejšie a najstaršie vinice v oblasti Pfalz, ako je napr. Pechstein, Jesuitengarten alebo Reiterpfad, na ktorých sa nachádzajú kry viac než 50 rokov staré. Zvláštna pozornosť je venovaná predovšetkým práci na vinici, kde dochádza k redukcií výnosov a selektívnemu výberu hrozna podľa stupňa zrelosti. V niektorých ročníkoch sa stáva, že sa zberači vracajú k jednému kru aj päťkrát. Pri vínach nie je prevádzaná malolaktická fermentácia, aby došlo k maximálnemu uchovaniu kyselín. Vína zrejú v nerezových tankoch a čiastočne vo veľkých sudoch z nemeckého duba. Vinárstvo hospodári na 20 ha s produkciou cca 110 000 fliaš ročne.

Absolútny symbol uznania

Vinárstvo Reichsrat von Buhl je od roka 2018  už aj oficiálne certifikované ako biodynamické vinárstvo. Prechod na biodynamickú kultiváciu zvýšilo celkovú vitalitu ich pôdy, čo výrazne zlepšilo aj zdravie rastlín. To im umožňuje sa približovať ich predstave a vízii, aby vyrábali víno udržateľným spôsobom s ohľadom na životné prostredie a v harmónii s prírodou. Ide teda o vyššiu formu vinárskeho prínosu, pretože sa začína už od ekologického pestovania hrozna, nielen jeho následným spracovaním bez rôznych prípravkov a technológií.

Jeden z hviezdnych okamihov zažil Reichsrat von Buhl v nedávnych časoch, keď ich vína servírovali pri oficiálnych oslavách anglickej kráľovnej na kráľovskom dvore vo Veľkej Británii. Nepochybne je to chápané ako absolútny symbol uznania a vyjadrenia výnimočnosti.

Oficiálny distribútor Reichsrat von Buhl pre Slovensko je spoločnosť Wine Expert, ktorej tím tvoria profesionálni someliéri, držitelia mnohých osvedčení a certifikátov. Vína ušľachtilých vinárstiev najprv objavujú, potom degustujú a až následne starostlivo vyberajú, aby mohli ponúknuť nielen kvalitný tovar, ale aj obohatiť chute, vedomosti a emócie milovníkov vína.

***

Reichsrat Von Buhl Sekt Reserve Brut
Reichsrat Von Buhl BIO víno VON BUHL Riesling
Reichsrat Von Buhl Sekt Riesling Brut

KONTAKTUJTE NÁS

Najviac ľúbivé vínka

Rizling rýnsky

2,61  2,22  s DPH

Pivnica Tibava

SLOVENSKO

Suché elegantné víno žltozelenej farby Plnšie extraktívnejšie víno jemnej vône pripomínajúcej vôňu...

 

Circum Frankovka modrá rosé

6,47  5,50  s DPH

Víno Nichta, 2018

SLOVENSKO

Svieža vôňa jahôd a malín v kombinácii s jemnými kyselinkami a sladkou dochuťou. Víno s krásnou ružovou farbou...

 

NOIR Devín

3,90  3,32  s DPH

Château Topoľčianky, 2018

SLOVENSKO

Jasná žltá farba s iskrivo zlatistým lemom. Vôňou pripomína zakvitnutú lúku a agátový med. Chuť je plná, jemne korenistá...

 

Cabernet Sauvignon rosé

8,53  7,25  s DPH

Miroslav Dudo, 2017

SLOVENSKO

Rosé víno dnes lieta svetom, ružovie sa šípkovým kvetom. Na jazyku...