press

Svet vína v obrazoch

O Wine Expert si prečítate aj v magazínoch a novinách.
O našich zážitkoch, spriatelených vinárstvach a lahodných vínach..

Experti zmyslového sveta

***

BREAK | august 2018

 

David Winter vo svojej firme Wine Expert zastrešuje najväčší počet profesionálnych someliérov pod jednou strechou na Slovensku. Od pôsobenia v spoločnosti In Vino, neskôr známou pod názvom Elesko, cez pozíciu obchodného riaditeľa vo Vinidi až po otvorenie vlastnej vínotéky buduje ďalej svoju spoločnosť Wine Expert zameranú na predaj a distribúciu vína.

Keď sa stretnú siedmi profesionálni someliéri v jednej spoločnosti, nemôže to predstavovať nič iné ako čarovný svet chutí a vôní. V mnohých kultúrach sa táto profesia spájala dokonca s mystikou, pretože someliér podával zázračný nápoj – víno. Vedel rozoznávať vône, chute a nuansy, ktoré iní nerozlišovali. Schopnosť dôverného poznania senzorických vlastností vína z neho vytvárala priam tajomnú až nadprirodzenú bytosť.

Vzťah človeka k vínu pretrváva od nepamäti a už naši predkovia vedeli, v čom spočíva jeho čaro. Víno predstavuje nápoj, ktorý zbližuje, povznáša myseľotvára srdcia. Ale len v rozumnom množstve a v dobrej kvalite. S distribučnou spoločnosťou Wine Expert je vždy o kvalitu postarané, pretože nielen jej majiteľ, ale aj celý jej tím tvoria profesionálni znalci vína, držitelia mnohých osvedčení a certifikátov.

Prekonal rekordy v sabráži

David WInter sa stal Someliérom roka 2014 a získal viacero odborných certifikátov pre moduly „Someliér a gastronómia“, „Káva, čaj a cigary v someliérstve“. Nasledovali certifikáty pre moduly „Someliér a ušľachtilé nápoje“, „Enológia – náuka o víne“ či certifikát „Sommelier – Professional“, ktorého sa stal v tom čase najmladším držiteľom na Slovensku. Spolu s Róbertom Páleníkom sú členmi prezídia Asociácie someliérov Slovenskej republiky a Tomáš Vyšvader len pred mesiacom prekonal na Bratislavskom hrade hneď dva rekordy v sabráži. Ostatní členovia tímu však ani zďaleka nezaostávajú. Ich profesia someliéra si vyžaduje odborné vedomosti, ktoré sú založené na vedeckých poznatkoch a sledovaní vývoja a trendov v oblasti enológie, gastronómie, ušľachtilých nápojov či cigár.

Vína domácich aj zahraničných vinárstiev najprv objavujú, potom degustujú a až následne starostlivo vyberajú pre klientov, aby mohli ponúknuť nielen kvalitný tovar, ale aj obohatiť chute, vedomosti a emócie milovníkov vína. Ponuka firmy Wine Expert je naozaj pestrá a vy si môžete vybrať z kvalitných slovenských a zahraničných vín, ktoré sú oceňované aj na prestížnych súťažiach. Nájdeme u nich vína nielen z Francúzska a Talianska, ale aj z Nemecka, Rakúska či Maďarska. Taktiež sú exkluzívnym slovenským dovozcom vín z najlepších francúzskych viníc so šmrncom prestíže a nádychom luxusu z kolekcie F.-L. Vuitton.

„Z distribúcie tejto exkluzívnej kolekcie máme veľkú radosť,” povedal David Winter. „Podarilo sa nám niečo, čo tu doteraz nebolo a už aj Slováci si môžu vychutnať to najkvalitnejšie víno z Bordeaux. Výnimočnosť tejto kolekcie však nespočíva iba v zvučnom mene výrobcu, ale najmä v naozaj lahodnej chuti kvalitného vína z najlepších francúzskych viníc.“

Emócia k vínu

Pod strechou Wine Expert nájdeme ako zahraničné kuriózne vína, tak aj vína domácich vinárov. „Teší nás, že môžeme spájať ľudí s vínom a najmä s tým naším slovenským. Všetky naše vedomosti, skúsenosti a pocity, príbehy vín a vinárstiev, celú našu vášeň odovzdávame spolu s vínom,“ prezradil David Winter. „Na Slovensku máme vinohrady s hroznom výbornej kvality, bola by škoda o slovenskom víne nehovoriť a neprezentovať ho vo svete. Snažíme sa nielen víno predávať, ale aj zviditeľniť vinárske Slovensko a šíriť kultúrne povedomie o slovenských vínach.“ Wine Expert podporuje predaj slovenského vína ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Exportujú do Švajčiarska, Monaka, Nemecka (na výletné riečne lode), Belgicka, Francúzka a dokonca aj do Taiwanu.

Celú Wine Expert firemnú rodinu spája nevýslovná emócia k vínu a vzťah k vínu predstavuje ich životný štýl. „Piť víno bez potešenia je ako vybrať sa na púšť bez vody. Tento očarujúci nápoj nesie so sebou toľko vôní a chutí, ktoré môžete objavovať donekonečna. A až radosť z poznávania tohto moku prináša jeho porozumenie a otvorí sa celý potenciál vína,“ dodal David Winter. Spoznávanie nových chutí a vôní vín obohacuje vinársky svet a Wine Expert je nepochybne toho súčasťou.

***

KONTAKTUJTE NÁS

Najviac ľúbivé vínka

Rizling rýnsky

2,61  2,22  s DPH

Pivnica Tibava

SLOVENSKO

Suché elegantné víno žltozelenej farby Plnšie extraktívnejšie víno jemnej vône pripomínajúcej vôňu...

 

Circum Frankovka modrá rosé

6,47  5,50  s DPH

Víno Nichta, 2018

SLOVENSKO

Svieža vôňa jahôd a malín v kombinácii s jemnými kyselinkami a sladkou dochuťou. Víno s krásnou ružovou farbou...

 

NOIR Devín

3,90  3,32  s DPH

Château Topoľčianky, 2018

SLOVENSKO

Jasná žltá farba s iskrivo zlatistým lemom. Vôňou pripomína zakvitnutú lúku a agátový med. Chuť je plná, jemne korenistá...

 

Cabernet Sauvignon rosé

8,53  7,25  s DPH

Miroslav Dudo, 2017

SLOVENSKO

Rosé víno dnes lieta svetom, ružovie sa šípkovým kvetom. Na jazyku...